انقلاب نارنجی در بلاگر

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۹۰/۰۲/۱۳

انقلاب نارنجی در بلاگر


خب بالاخره تغییرات جدید در بلاگر از فاز آزمایشی خارج شده و کاربران میتوانند از تغییرات جدید در بلاگر خود استفاده کنند . با هم نگاهی به این تغییرات انجام گرفته در بلاگر خواهیم انداخت :

1- Dashboard : با اولین نگاه شاهد تغییر در صفحه داشبورد و یا مدیریت وبلاگ خواهیم شد . در این صفحه مطالب وبلاگها و یا وبسایتهایی که دنبالشان میکنید در سمت راست قرار گرفته و وبلاگهای ساخته شده توسط کار همراه با ابزراهای جهت کنترل و مشاهده امار هر وبلاگ در ستون سمت چپ چیدکان شده اند .


2- Overview : برای ورود به بخش مدیریت وبلاگ خود بر روی عبارت Dashboard جلوی نام وبلاگ خود کلیک کنید . در صفحه باز شده میتوانید از زبانه " Overview " آمار کلی از وبلاگ خود از قبیل بازدیدکنندگان ، مطالب منتشر شده ،تعداد نظرات و ... داشته باشید.


3- زبانه Posts : با کلیک بر روی این زبانه میتوانید مطالب منتشر شده در وبلاگ خود را مشاهده کرده و انها را مدیریت نمائید ( ویرایش ، حذف ، انتشار و ... ) .


4- از زبانه های Pages و Comments میتوانید صفحات اختصاصی شاخته شده و نظرات ارائه شده ( از قبیل اسپم ها ) در وبلاگ را دیده و مانند بخش قبل آنها را مدیریت نمائید.
5- بخش Stats : توسط این بخش میتوانید نگاهی کلی به آمار وبلاگ خود در بازه های ماهانه ، سالانه ، روزانه و هفتگی به تفکیک داشته باشید . 


6- زبانه Layout : توسط این زبانه میتوانید نوع چیدمان عناصر در بلاگ را دیده و مکان انها در وبلاگ را تغییرداده و همچنین افزونه های دلخواه خود به آن اضافه نمائید .  


7- زبانه Template : کاملا مشخص است . بوسیله این زبانه میتوانید از میان قالبهای موجود برای بلاگر ، قالب دلخواهی را برای وبلاگ خود انتخاب کرده و در ضمن تغییراتی در قالب خود اعمال نمائید .


اما از نکات منفی این بخش که من هر چه بررسی کردم و پیدا نکردم ، حذف شدن بخش Edit HTML بوده و متعاقب آن دیگر نمیتوان در کدهای قالب تغییراتی ایجاد نمود.

8- زبانه Settings : توسط این بخش هم میتوانید تغییراتی در تنظیمات وبلاگ خود از قبیل  :
- تغییر نام وبلاگ
- تغییر آدرس وبلاگ
- تغییر در نوع نمایش مطالب و نظرات
- تغییر زبان  و فرمت نمایش مطالب وبلاگ و ... انجام دهید .
9- ادیتور بلاگر : از تغییرات دیگری که در بلاگر صورت گرفته ، بخش ارسال مطالب یا ادیتور بلاگر بوده و این تغییر فقط در ظاهر ان صورت گرفته است .اگر به تصویر زیر نگاهی کنید ، متوجه میشوید که این تغییرات فقط در نوع چیدمان عناصر در ادیتور بوده ( جایگاه برچسبها ، زمان ارسال مطالب ، Option و.. ) و ویژگی جدید و خاصی به ان اضافه نگردیده است .نتیجه گیری :  این تغییرات دارای ایرادات زیادی بوده که چشمگیرترین این ایرادات را میتوانید در نوع نمایش داشبورد ، چیدمان و طراحی قالب مشاهده کنید . به نظرمن و با توجه به نوع تغییرات صورت گرفته در بعضی بخشها و از جمله Layout و Template که جزو کاربردیترین قسمتها برای تمامی کاربران میباشد ، گوگل با این تغییرات سعی کرده که کاربر فقط بتواند از قالبهای پیش فرض بلاگر استفاده کرده و دست کاربر را برای استفاده از دیگر قالبها سفارشی کوتاه کند . (دوستان لطفا بررسی کنند و ببینند که میتوانند بخش Edit HTML که در نسخه قبلی بلاگر در بخش Layout قرار داشته را در نسخه جدید بلاگر پیدا کنند ؟)

پ.ن : اگر از افزونه استالیش در مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده میکنید ، میتوانید با نصب کدهای زیر در مرورگر خود داشبورد بلاگر را با توجه به زبان پیش فرض آن " انگلیسی و یا فارسی " برای زبان فارسی بهینه سازید:

» نسخه بهینه کننده داشبورد برای زبان فارسی ( در صورتی که زبان پیش فرض داشبورد بلاگر انگلیسی باشد )
» نسخه بهینه کننده داشبورد برای زبان فارسی ( در صورتی که زبان پیش فرض داشبورد بلاگر فارسی باشد )

0 نظر:

لینکهای دوستان