با رمز نگاری حرفه ای پوشه ها و فایلهای دلخواه خود را از دسترس دیگران دور نمائید

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۹/۰۳/۳۱

با رمز نگاری حرفه ای پوشه ها و فایلهای دلخواه خود را از دسترس دیگران دور نمائید


Folder Guard یک برنامه حرفه ای برای رمز گزاری بر روی پوشه‌ها در تمامی نسخه‌های ویندوز بوده که با رمز نگاری بر روی هر پوشه دلخواه توسط این برنامه میتوان پوشه مورد نظر را از دسترس دیگران دور نگه داشت . به‌طوری که پوشه مورد نظر را میتوان فقط با دادن رمز عبور باز نمود . با هم و بصورت تصویری نگاهی به عملکرد این برنامه می اندازیم :

1- بعد از اینکه برنامه را از لینک زیر و یا هر لینک دلخواه دانلود و نصب نمودید ، برنامه را اجرا نمائید ( در این اموزش از نسخه 8.2 این برنامه استفاده شده است )

2- از دو طریق میتوان بر روی پوشه ها رمز قرار داد . مرحله اول استفاده از ویزارد خود برنامه است . برای این کار از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Q  استفاده نمائید .

3- در پنجره باز شده بر روی Next کلیک کنید .

4- از دکمه Browse پوشه ای که میخواهید بر روی آن رمز عبور قرار دهید را فراخوانی نمائید

5- با زدن دکمه Next  در صفحه جدید گزینه Set up the Password for this Folder را انتخاب نمائید

6- یک رمز عبور دلخواه برای پوشه فوق انتخاب نمائید

7- بقیه مراحل را طبق گزینه گزینه های پیش فرض انجام داده و در صفحه آخر گزینه اول را انتخاب نموده و بر روی دکمه Finish کلیک نمائید

8-  روش دوم رمز نگاری بر روی پوشه ها این است که در صفحه اول برنامه و از میان درایوهای هارد خود پوشه مورد نظر را با راست کلیک بر روی آن و فشردن گزینه Lock With Password انتخاب نموده و با دادن رمز عبور خود ، پوشه مورد نظر را قفل نمائید

9- برای حذف رمز پوشه ، از پنجره اصلی برنامه پوشه مورد نظر را پیدا کرده و بر روی ان کلیک راست نمائید . سپس گزینه Unprotect را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه Yes رمز داده شده را حذف نمائید.

10- حال بعد از انجام تمامی مراحل 1-8 ، مستقیما بر روی پوشه رمز نگاری شده کلیک کنید .

» دانلود برنامه
» توضیحات بیشتر درباره برنامه

0 نظر:

لینکهای دوستان