بهینه سازی و استفاده سودمند و حرفه ای از باتری لپ تاپ

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۹/۰۴/۰۳

بهینه سازی و استفاده سودمند و حرفه ای از باتری لپ تاپ


BatteryBar Pro یک برنامه حرفه ای و بسیار سودمند برای لپ تاپ شما میباشد . توسط این برنامه میتوانید لحظه به لحظه از میزان مصرف باتری لپ تاپ خود اگاه شده و اطلاعات مفیدی در این رابطه و توسط ابزارهای مفید این برنامه بدست آورید . با هم نگاهی تصویری به این برنامه سودمند می اندازیم :

1- در ابتدا نسخه 3.4 برنامه را از اینجا  و نسخه حرفه ای و 3.1 برنامه BatteryBar Pro را از اینجا و بصورت غیر مستقیم دانلود و نصب نمائید . توجه کنید که قبل از دانلود برنامه از لینک دوم آنتی ویروس خود را غیر فعال نمائید ، چون فایل کرک موجود در پوشه را بعنوان ویروس خواهد شناخت .
پ.ن : برنامه را بصورت تنظیمات پیش فرض آن نصب نمائید . بعد از نصب برنامه بصورتی مجزا در نوار وظیفه ویندوز ظاهر میگردد . در صورتی که نوار اطلاعات برنامه در نوار وظیفه ظاهر نشد ، بر روی نوار وظیفه کلیک راست نموده و از زیر مجموعه Tool bar گزینه Battery Bar را انتخاب نمائید .

پ.ن : برای فعال نمودن برنامه ، در پوشه دانلودی برنامه و در پوشه KeyFileMaker ، فایل KeyFileMaker را اجرا نموده ( قبل از آن آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید )  و برروی عبارت Write Keyfile کلیک کنید تا فایل XML فعال ساز برنامه ساخته شود . سپس از مسیر نمایش داده شده فایل تولیدی را برداشته و در پوشه نصب برنامه قرار دهید و در نهایت ویندوز را یک باز راستارت نمائید . با انجام این مراحل برنامه BatteryBar به نسخه حرفه ای تبدیل خواهد شد .


فایل سریال و فعال ساز برنامه

2- در ابتدا کابل برق را به لپ تاپ خود متصل نمائید . در صورت متصل بودن لپ تاپ به برق شهر  وضعیت زیر در نوار ابزار ویندوز شما ظاهر خواهد گشت :اگر موس خود را چند ثانیه بر روی عبارت " وصل به برق شهر " قرار دهید ، پنجره اطلاعات تکمیلی ظاهر خود شد و با کلیک برروی آن به وضعیتهای مختلف از قبیل زمان شارژشدن و میزان موجودی باتری در حسب درصد روبرو خواهید شد .

3- در صورتی که برق شهر به لپ تاپ شما متصل نباشد وضعیت زیر که نمایش دهنده تخلیه باتری خواهد بود نمایان خواهد شد :


میزان زمان باقیمانده باتری تا خالی شدن

همچنین اگر برروی لینک برنامه در نوار وظیفه کلیک راست کنید ( در نسخه حرفه ای ) ، با پروفایلهایی در زمینه استفاده و شخصی نمودن نوع استفاده از باتری لپ تاپ روبرو خواهید شده که میتوانید با انتخاب یکی از آن گزینه ها ، باتری لپ تاپ خود و متعاقب آن لپ تاپ خود را در آن وضعیت بهینه نمائید . در کل میتوان گفت استفاده از این برنامه برای استفاده و اطلاع یافتن از سلامتی باتری لپ تاپ شما سودمند خواهد بود .

0 نظر:

لینکهای دوستان