اضافه شدن ابزارهای مترجم متون و تعریف لغات و ابزار ویدئو به بلاگر

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۸/۰۸/۲۸

اضافه شدن ابزارهای مترجم متون و تعریف لغات و ابزار ویدئو به بلاگر


بله . گوگل طی یک حرکت انقلابی دو ابزار مترجم و ابزار اضافه نمودن فایلهای تصویری ( video ) را به ادیتور وبلاگهای خود در بلاگر اضافه کرده و همجنین ابزار اضافه نمودن تصویر به وبلاگهاب بلاگر را بروز نمود.

1- ابزار ویدئو : توسط این ابزار میتوان براحتی فایلهای ویدئویی خود رد هادر خودرا فراخوانی کرده وسپس خود بلاگر با اضافه نمودن خودکار ابزار ویدئو به پست جاری شما ، عمل ذخیره سازی را انجام میدهد : به تصاویر زیر نگاه کنید :


انتخاب فایل و انجام Upload

انجام ذخیره سازی خودکار توسط گوگل

2- ابزار ترجمه و تعریف پذیری : بوسیله این ابزار میتوان بصورت فوری متون خودرا از بخش translate آن ترجمه  کنید :برایاستفاده این ابزار کافیست متن مورد نظر در پست خود را انتخاب کنبد و با انتخاب این ابزار و از بخش ترجمه ان بعد از انتخاب زبان مقصد مورد نظر ، شاهد ترجمه شدن متن مورد نظر خود باشید .اما بخش define برای دریافت معانی لغات به زبانهای انگلیسی و ... ( به جزء فارسی ) میباشد .3- بروز شدن ابزار picture :  از جمله قابلیتهای اضافه شده به این ابزار ، قالبیت خودکار اضافه نمودن تصاویر ار آلبومهای خود در سایت پیکاسا میباشد . برای این کار بر روی ابزار تصویر کلیک کرده و از بخش picasa web Albunm و از میان آلبومهای خود در حساب کاری خودتان در گوگل ، تصویر منتخب خود را انتخاب کرده و به پست جاری خود اضافه کنید .اما بخش اول ابزار تصویر نیز متحول شده است و بدین صورت که همه وبلاگهای شما در حساب کاربری خود در گوگل لیست شدهاند و شما میتوانید تصویر مورد نظر خودرا در فضایی که برای هر قالب در پیکاسا اختصاص داده میشود آپلود اختصاصی کرده و سپس وارد پست جاری خود کنید .

پ.ن : قابل توجه کسانی که این قابلیت برای آنان فعال نشده است : برای فعال سازی این قابلیتها وارد بخش Settings و از آنجا وارد زبانه Basic شوید . سپس از قسمت  Select Post Editor گزینه Update Editor را انتخاب نمائید .

7 نظر:

امین روانبخش در ۱۳۸۸/۸/۲۹،‏ ۱۰:۰۷ گفت...

توی وبلاگ من این قابلیت های جدید فعال نشدند

باغ بان باشی در ۱۳۸۸/۸/۲۹،‏ ۱۲:۰۲ گفت...

سلام . تنظیمات جدید را با توجه به روزرسانی مطلب بالا اعمال نمائید .

Mehdi در ۱۳۸۸/۸/۲۹،‏ ۱۷:۳۳ گفت...

من وقتی با ویرایشگر به روز شده پست می نویسم وبلاگم به هم میریزه، از وقتی اینطور شده که گوگل RTL و LTR رو به بلاگر اضافه کرده.
خواهشا سینیور کمکم کن!!!

باغ بان باشی در ۱۳۸۸/۸/۲۹،‏ ۱۹:۴۹ گفت...

@ mehdi :
در هنگام نوشتن مطلی خود در بلاگر ، وارد بخش Edit HTML بروید و کد div را به span تبدیل کنید

احمد - وبلاگ رسانه در ۱۳۸۸/۸/۲۹،‏ ۲۰:۲۶ گفت...

ُسلام
خیلی عالی بود
واقعا این گوگل داره به کجا میره!!! فکر کنم میخواد تمام زمینه های وب و آی تی رو تسخیر کنه...

ممنون :)

Mehdi در ۱۳۸۸/۹/۱،‏ ۱۸:۵۴ گفت...

نشد سینیور نشد!!!!

باغ بان باشی در ۱۳۹۰/۱/۱۰،‏ ۱۶:۵۹ گفت...

@ mehdi :
در هنگام نوشتن مطلی خود در بلاگر ، وارد بخش Edit HTML بروید و کد div را به span تبدیل کنید

لینکهای دوستان