طریقه استفاده از افزونه نویسه گردان گوگل در تمامی سایتها و وبلاگها و از جمله بلاگر

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۸/۰۷/۲۱

طریقه استفاده از افزونه نویسه گردان گوگل در تمامی سایتها و وبلاگها و از جمله بلاگر


با ایجاد سرویس جدید گوگل یعنی سرویس نویسه گردان ، تکاپو در بین کاربران برای استفاده از این سرویس افزایش یافته است . از قابلیتهایی که کاربران فارسی به این سرویس افزوده اند ، استفاده از افزونه نویسه گردان گوگل در سایتهای وردپرس و مویبل تایپ است که برای دانلود و نصب بر روی این دو سیستم برای سایتهای وردپرس به اینجا و برای سایتهای مویبل تایپ به اینجا  اقدام به دانلود نمائید .
اما سؤالی که  پیش میاید اینست  که راهکاری برای استفاده این افزونه در وبلاگهای بلاگر وجود دارد ؟ جواب این سؤال برای کاربران بلاگر فارسی در بخش نظرات خیر است ولی براحتی با روشی که در زیر توضیح میدهم میتوان در بخش ادیتور بلاگر از  افزونه نویسه گردان استفاده نمود.

بطور کلی هدف از این اموزش طریقه استفاده از افزونه نویسه گران گوگل در سایتهای جمیل ، بلاگر ( بخش ادیتور بلاگر ) ، اورکات و یا هر سایتی که دارای محیط متنی باشد ، است . برای استفاده و نصیب این افزونه در مرورگرهای مختلف ( البته در این آموزش فایرفاکس ) مراحل زیر را انجام دهید :


1- درابتدا پ.ن : برای فعال سازی نوار بوکمارک در فایرفاکس بر روی فضای خالی نوار بالای فایرفاکس کلیک راست کرده و از منوی باز شده عبارت Bookmarks Toolbar را انتخاب نمائید )




سپس برای استفاده این افزونه در مرورگر فایرفاکس ابتدا " این لینک " را در منوی Bookmarks Toolbar مرورگر خود درگ کنید .(بر روی لینک فوق کلیک کرده و در حالی که دکمه موس را پائین نکه داشته اید ، آن را بر روی نوار بوکمارک بکشید )



2- سپس در هرسایتی که دارای محیط ادیتور برای تایپ میباشد از قبیل  محیط ادیتور نوشتن ایمیل در جمیل و یا محیط ادیتور بلاگر ، یاهو ، فیس بوک ، هاتمیل و ...  ابتدا بر روی لینک بالا در نوار بوکمارک فایرفاکس کلیک کرده و بعد از ظاهر شدن عبارت زرد رنگ در تصویر زیر در مرورگر فایرفاکس در هر محیطی که بخواهید متنی را بنویسید ابتدا در ان محیط کلیک کرده و با ظاهر شده حرف " پ " در سمت راست محیط ادیتور میتوانید عبارت مورد نظر خود را بصورت فینگلیسی نوشته و فورا عین عبارت خود را بصورت فارسی دریافت کنید ( به حرف " پ " در تصویر زیر دقت کنید )







پ.ن : برای غیر فعال سازی افزونه دوباره بر روی لینک افزونه در نوار بوکمارک کلیک کنید .

همانطور که در بالا اشاره شد از این افزونه در بخش نظرات بلاگرو به دلیل کنجانده شده بخش نظرات در قالب فریم نمیتوان استفاده کرد . اما اگر کاربری راه حلی در اینترنت پیدا کرد لطفا از بخش نظرات من و بقیه دوستان را مطلع نماید.

تصویری از محیط استفاده این افزونه درجمیل را  ببینید :



پ.ن : طریقه نصب این افزونه در تمامی مرورگر ها از جمله IE ، فایرفاکس ، کروم و  سافاری مانند  نصب در فایرفاکس می باشد ،

پ.ن : متاسفانه برای استفاده از روش فوق حتما باید از pruk30 استفاده کنید
» منبع
» برای نصب این افزونه در دیگر مرورگرها به اینجا مراجعه کنید .

1 نظر:

Payam در ۱۳۸۸/۷/۲۴،‏ ۱۳:۳۳ گفت...

یوزرنیم و پسورد می خواهد.

لینکهای دوستان