نرمافزار جدید مایکروسافت برای مدیران شبکه

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۷/۰۷/۱۶

نرمافزار جدید مایکروسافت برای مدیران شبکهمنبع: http://www.techworld.com
شرکت مايکروسافت نسخه جديد سيستم مديريت کامپيوترها را براي مراکز IT عرضه کرد که در اين برنامه جديد، نسخه به‌روز شده ابزارهاي مجازي‌سازي و ابزارهاي مديريت دارايي نيز وجود دارد.
اين نرم‌افزار جديد Microsoft Desktop Optimization Pack (MDOP) 2008 R2 نام گرفته است و تنها در اختيار کاربراني قرار مي‌گيرد که مجوز استفاده و پشتيباني نرم‌افزاري Software Assurance را دارند.
نرم‌افزار MDOP به طور ويژه براي کمک به مديران فناوري اطلاعات ساخته شده است تا بتوانند به راحتي مجموعه‌اي از کامپيوترها با نسخه‌هاي مختلف سيستم‌عامل Windows، حتي Vista SP1 را مديريت کنند.
عرضه نسخه R2 اين نرم‌افزار شامل برنامه Asset Inventory Service 1.5 (AIS) از مجموعه برنامه‌هاي MDOP نمي‌شود.
شرکت مايکروسافت طي بيانيه‌اي خاطرنشان کرده است که نسخه به‌روز شده اين برنامه در اوايل ماه نوامبر عرضه خواهد شد.
برنامه AIS 1.5 نحوه استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي موجود را با قراردادهاي موجود براي استفاده از نسخه‌هاي ديگر اين نرم‌افزار، به کاربران اعلام مي‌دارد.
شرکت مايکروسافت از اوايل سال آتي ميلادي نرم‌افزار Microsoft Enterprise Desktop Virtualization (MED-V) را نيز به مجموع برنامه‌هاي MDOP خواهد افزود. اين برنامه،‌ محصول شرکت Kidaro است که به تازگي توسط شرکت مايکروسافت خريداري شد.
نرم‌افزار MED-V قابليت پشتيباني از نسخه‌هاي مختلف سيستم‌عامل Windows و ديگر ابزارهاي موجود را بدون نياز به استفاده از چندين ماشين مجازي دارد. اين نرم‌افزار، يکي ديگر از ابزارهاي MDOP را با نام App-V تکميل مي‌کند.

منبع فارسی: همکاران سیستم

0 نظر:

لینکهای دوستان