خبرهای جالب

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۷/۰۴/۱۰

خبرهای جالب


فروش گران‌ترين گوشی همراه در تهران

جديدترين گوشي گران قيمت بنگ والاف سن سوئدي موسوم به مدل " سرن" در بازار تلفن همراه تهران عرضه مي شود.
اين گوشي که محصول کمپاني سوئدي شرکت بنگ والاف سن است با قيمت سه ميليون و 500 هزار تومان در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد.
"حميد غلامپور" فروشنده اين نوع گوشي ها گفت: اين مدل که به عنوان گران ترين گوشي هاي موجود در بازار تهران محسوب مي شود فقط به تعداد 5 دستگاه وارد بازار تلفن همراه شده است.
وي افزود: مدل "سرن" از ديگر گوشي هاي گران قيمت اين کمپاني است که ظاهري کاملا متفاوت دارد و تا کنون 3 دستگاه از اين گوشي به فروش رسيده است.
اين فروشنده افزود: نحوه بازوبسته کردن اين گوشي کاملا منحصر به فرد است چرا که درب گوشي "سرن" به صورت برقي باز مي شود و نيازي به حرکت فيزيکي و يا تماس مستقيم دست ندارد.
"بنگ والاف سن" در تکميل مدل "سرن" از شرکت سامسونگ کمک گرفته است به طوري که سيستم داخلي اين گوشي توسط سامسونگ و ساخت ساير لوازم و طراحي آن از سوي شرکت "بنگ والاف سن" صورت گرفته است.
از ويژگي هاي خاص اين گوشي مي توان به دوربين عکاسي و فيلمبرداري پنج مگاپيکسلي آن اشاره کرد.اغلب گوشي هاي بنگ والاف سن به دوربين با پيکسل بالا و در حد پنج مگاپيکسل مجهز هستند.
گوشي هاي گران قيمت عرضه شده در بازار تهران تنها مورد استقبال افراد پولدار قرار مي گيرد چرا که اين نوع گوشي ها به صورت سفارشي وارد بازار مي شود و به دليل هزينه بالا مورد تقاضاي عموم مردم قرار نمي گيرد.
مايكروسافت عرضه ويندوز ايكس پي را متوقف مي‌كند

باوجود مخالفت گروهي از كاربران رايانه كه تمايلي به استفاده از سيستم عامل ويندوز ويستا (‪ , )Vista‬جايگزين ويندوز ايكس پي (‪ )XP‬ندارند، شركت مايكروسافت از روز دوشنبه فروش سيستم عامل ويندوز ايكس پي خود را به خرده فروش‌ها و سازندگان بزرگ رايانه متوقف مي‌كند. به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، هنگامي كه رايانه‌هاي حاوي سيستم عامل ويندوز ايكس پي از فهرست صورت موجودي شركت‌هاي سازنده رايانه مانند شركت دل يا شركت هيولت پاكارد (‪ )HP‬پاك شود ، كاربراني كه مي‌خواهند در رايانه هاي جديد خود از سيستم عامل قديمي ايكس پي استفاده كنند بايد ابتدا ويستا آلتيميت يا ويستا بيزينس را خريداري كنند و بعد بطور قانوني به ويندوز ايكس پي بازگردند.
مايكروسافت همچنان سيستم عامل ويندوز ايكس پي را براي فروش تا پايان ماه ژانويه در اختيار سازندگان كوچكتر رايانه قرار مي‌دهد. همچنين نسخه‌اي از ايكس پي براي رايانه‌هاي بسيار ارزان قيمت مانند ‪ Asus Eee PC‬موجود خواهد بود.
گروهي از كاربران رايانه با ارايه درخواستي به نام ‪ XP‬را نجات دهيد كه در پايگاه اخبار صنعت رايانه به نام اينفو ورد منتشر شده است، از شركت نرم افزارسازي مايكروسافت خواستند تا زمان عرضه سيستم عامل بعدي خود يعني ويندوز هفت به عرضه سيستم عامل ايكس پي ادامه دهد.

حافظه‌ي فلش به كوچكي گيره‌ي كاغذ به نمايش درآمد


حافظه‌ي فلشي كه با اندازه‌ي ‌٥/١ اينچ، به كوچكي گيره‌ي كاغذ بوده و براي نگه‌داري اطلاعات تا هشت گيگابايت ظرفيت دارد به نمايش درآمد.
به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حافظه‌ي فلش Atom Flash Drive كه در حدود ‌٢٣ گرم وزن داشته و پهناي آن نيم اينچ است، كوچك‌ترين حافظه‌ي فلشي محسوب مي‌شود كه تاكنون از سوي شركت Imation ساخته شده است.
اين حافظه‌ي فلش در ظرفيت‌هاي يك، دو، چهار و هشت گيگابايتي عرضه شده و قيمت آن بر اساس ظرفيتش از ‌١٨ تا ‌١٠٠ دلار متفاوت است.
اين حافظه‌ داراي امكان امنيتي حفاظت با كلمه‌ي رمز، قابليت پارتيشن‌بندي براي تضمين امنيت داده‌ برروي فلش بوده و از ويندوز ويستا پشتيباني مي‌كند و با فن‌آوري ReadyBoost ويندوز ويستا سازگار است؛ اين فن‌آوري به حافظه‌هاي فلش امكان مي‌دهد به عنوان حافظه‌ي اضافي در رايانه عمل كنند.
به گفته‌ي تحليلگران، با كاهش قيمت حافظه‌هاي فلش، اين دستگاه‌هاي ذخيره‌سازي قابل حمل در ميان شركت‌هاي بزرگ و متوسط محبوبيت به دست آورده و از آن‌ها براي انتقال و اشتراك اطلاعات ميان كارمندان، بخش‌هاي تجاري و شركاي يك شركت استفاده مي‌شود.
با اين حال تحليلگران نسبت به خطرات امنيتي كه با گم شدن، به سرقت رفتن و نگه‌داري غيرمحتاطانه‌ي آن‌ها توسط كارمندان شركت به وجود مي‌آيد، هشدار دادند.
كارت گرافيك با جديدترين راهكارهاي خنك كننده معرفي شد  

به گزارش فارس، اين محصول كه به جديدترين راهكارهاي خنك كننده از جمله هيت سينك V شكل مجهز است از مدل موتورهاي V شكل و تكنولوژي اينتركولر بهره مي برد.
اين تكنولوژي قادر است تا عملكرد گرافيكي سيستمهاي كامپوتري را با توليد حداقل نويز و حرارت بشكلي كاملا پايداردرآورد. هيت سينك V-Cool قادر است تا با توليد كمترين ميزان صدا ونويز، حرارت توليد شده توسط پردازنده هاي گرافيكي را تا ميزان 10?C به نسبت سايركارت هاي گرافيك كاهش دهد.
اسوس با اين محصول براي گيمرهاي حرفه اي ابزار اوركلاكينگ را فراهم آورده است بدين صورت كه آنها قادرخواهند بود فركانس سايه زني پردازنده هاي گرافيكي (GPU) را ازطريق تكنولوژي جديد SmartDoctor بصورت دستي اوركلاك كنند.
با استفاده از اين ابزار كاربران قادر خواهند بود تا فركانس سايه زني و موتور را به منظور افزايش خيره كننده كارايي و بصورت مستقل از يكديگر اوركلاك كنند بدون آنكه ديگر نيازي به انجام عمل rebooting ويا reflash كردن باشد.
همچنين اين سري از كارت گرافيك ها با استفاده ازمحافظ EMI قادر است تا 66 درصد ازميزان تداخل امواج بكاهد كه اين نيز باعث پايدارسازي سيگنال ها مي شود. در همين حال استفاده ازنوع جديدي از چوك ها دراين كارت گرافيك باعث كاهش 5~10oC حرارت درمقايسه با چوك هاي قديمي مي شود.
در كناراين امكان LF PAK MOS قادراست تا حداكثر بهره وري از توان مصرفي را با توليد كمترين ميزان حرارت تضمين نمايد. علاوه برتمامي اينها بكارگيري خازن هاي جامد، ميزان اتلاف انرژي را به حداقل رسانده و به كاربران اين امكان را مي دهد تا عمليات كامپيوتري خود را در محيط گرافيكي كاملا پايدارانجام دهند.
فرمت HDMIتوسط شركت HDMI Licensing LLC در امريكا تعريف و قانوني شده است. داشتن تاييديه HDMI اشاره به آن دسته از محصولاتي است كه بتواند تمامي ضوابط و استانداردهاي تعريف شده توسط HDMI راداشته باشد.
عدم دريافت اين تاييديه توسط يك محصول مي تواند به كارايي و عملكرد ضعيف آن منتج شود كه درآن صورت مي تواند موجب ازرده خارج شدن گارانتي ساير قطعات سخت افزاري مورد استفاده كاربركه داراي تاييديه HDMI مي باشند شود. بنابر اين استفاده از اين تاييديه بروي سري كارت هاي گرافيك ASUS EN9600GT SILENT/HTDI/512M نشاندهنده ضريب اطمينان بالاي عملكرد گرافيكي آنها است.

0 نظر:

لینکهای دوستان