مایکروسافت: مرورگر اینترنت اکسپلورر 7 از فایرفاکس امن تر است

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۹/۱۲

مایکروسافت: مرورگر اینترنت اکسپلورر 7 از فایرفاکس امن تر است


منبع: WinBeta.Net
روز گذشته کمپانی مایکروسافت در گزارشی اعلام کرد بررسی ها نشان می دهد از نظر امنیت آخرین نگارش از مرورگر صفحات وب این شرکت یعنی Internet Explorer 7.0 به نسبت مرورگر رقیب بنیاد موزیلا که فایرفاکس می باشد، دارای توانایی و استحکام بیشتری است.

در گزارشی که با عنوان "تجزیه و تحلیل آسیب پذیری های امنیتی در مرورگرهای وب" منتشر شده، آمار نشان می دهد طی سه سال گذشته Internet Explorer به نسبت Mozilla Firefox دارای آسیب پذیری های کمتری بوده است.

تحقیق مذکور توسط مهندس "Jeff Jones" مدیر بخش استراتژی و گروه راستی آزمایی مایکروسافت آماده شده است و شامل آزمایشهایی تفصیلی و دقیق بر اساس اصلاحیه های امنیتی منتشر شده برای هر یک از این دو مرورگر در طی یک مدت زمان مشخص می باشد. از نکات قابل اشاره در این پژوهش می توان به دو مورد اساسی اشاره داشت که عبارتند از:

- مایکروسافت تعداد 87 مورد آسیب پذیری امنیتی را در تمام نسخه های مرورگر خود برطرف نموده در حالیکه در همین مدت زمان بنیاد موزیلا تعداد 199 مورد حفره امنیتی را برطرف ساخته است.
- مجموع آسیب پذیری های امنیتی یافت شده در مرورگر اینترنت اکسپلورر دارای درجه خطر "پایین تری" به نسبت مرورگر فایرفاکس بوده اند. لازم به ذکر است درجه خطر یک آسیب پذیری در سه سطح بالا، متوسط و پایین می باشد.

متن کامل این تحقیق از طریق وبلاگ رسمی IE قابل دسترس می باشد.

مشاهده: گزارش Jeff Jones
مشاهده: وبلاگ Microsoft IE
منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از Neowin.Net)

0 نظر:

لینکهای دوستان