عجيب‌ترين ويروس‌هاي سال 2007

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۱۰/۱۰

عجيب‌ترين ويروس‌هاي سال 2007


ایسنا : آزمايشگاه امنيتي شركت پاندا فهرستي از نرم‌افزارهاي مخرب عجيب مشاهده شده در نيمه‌ي دوم سال 2007 را منتشر كرد.

Sinowal.FY تروجاني است كه با گرفتن فايل‌هاي كاربران به عنوان گروگان يك رباينده‌ي واقعي محسوب مي‌شود!

اين تروجان براي رمزنگاري فايل‌ها در رايانه‌هايي كه آلوده مي‌كند و وادار كردن كاربران براي خريد يك ابزار ويژه به منظور رمزگشايي آن‌ها طراحي شده است.

‌RogeMario ورمي است كه هدف آن سرگرم كردن كاربراني است كه آن‌ها را آلوده مي‌كند؛ اين كد مخرب به گونه‌اي طراحي شده تا هر زمان رايانه‌يي را آلوده مي‌كند يك نسخه از بازي معروف ماريوبراس را در آن نصب كند.

ورم‌هايي مانند Mimbot.A، MSMFunny.B يا MSMSend.A ممكن است در هر سازمان ارتباطي بين‌المللي مورد استقبال قرار بگيرند زيرا مي‌توانند پيام‌ها را به شمار متعددي از زبان‌ها ارسال كنند، هرچند جملات ممكن است ساختار خوبي نداشته باشند اما به هر حال نمي‌توان همه چيز را يكجا داشت.

AttachMsngr.G تروجاني است كه تشنه‌ي معلومات است، معلوماتي كه در برگيرنده‌ي تمامي اقدامات از حركات موس گرفته تا مكالمات مسنجر MSN كاربر در رايانه است؛ معمولا داشتن معلومات اندك خطرناك به شمار مي‌رود اما در اين مورد معلومات زياد خطرناك است.

Voter.A ورمي با وجدان شهروندي است كه شهروندان كنيايي را به مشاركت در انتخابات و راي به يكي از كانديداها دعوت مي‌كند اما متاسفانه تكنيك ناراحت كننده‌اي دارد زيرا هر نه ثانيه تصوير كانديداي تبليغي خود را نمايش مي‌دهد.

و سرانجام CivilArmy.B ورمي است كه داستان مي‌گويد و قبل از اخطار به كاربران در مورد آلوده كردن رايانه‌هاي آن‌ها داستان رمانتيكي را تعريف مي‌كند؛ شايد انگيزه اين ورم تشويق كاربران به مطالعه بيش‌تر باشد

0 نظر:

لینکهای دوستان