مرورگر مایکروسافت محبوب ایرانی‌ها

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۹/۰۶

مرورگر مایکروسافت محبوب ایرانی‌ها


اكونيوز: نیمی از کاربران ایرانی اینترنت، از مرورگر "اینترنت اکسپلورر" متعلق به شرکت مایکروسافت برای گشت و گذار در شبکه جهانی وب استفاده می‌کنند.

مطابق یک نظرسنجی که از ‪ ۶ماه اخیر در این پایگاه آغاز شده، کاربران فارسی زبان اینترنت، از میان مرورگرها، مرورگر مورد استفاده خود را انتخاب کردند.

مرورگرهای وب که اکنون نرم‌افزار اصلی استفاده عموم کاربران از اینترنت و وب محسوب می‌شوند، به رقابتی جدی با یکدیگر پرداخته‌اند و به نظر می‌رسد "سلطه مطلق مایکروسافت" در این زمینه در حال افول است، و به تدریج مرورگرهای دیگر سهم بزرگ‌تری از بازار را در دست می‌گیرند.

با این وجود هم‌اکنون مرورگر وب این شرکت یعنی اینترنت اکسپلورر (‪(IE همچنان سهم اصلی مرورگرهای اینترنتی در جهان را به خود اختصاص داده است.

مطابق این نظرسنجی، رتبه دوم در میان مرورگرها متعلق به "فایرفاکس" است، و حدود ‪ ۲۹درصد کاربران ایرانی آن را انتخاب کرده‌اند.

مرورگر فایرفاکس اکنون رقیب اصلی اینترنت اکسپلورر (‪ (IEمحسوب شده و به سرعت در میان کاربران اینترنت در جهان در حال گسترش است.

رتبه‌های بعدی متعلق به ‪ Operaو سپس ‪ AOL Explorerاست که به ترتیب حدود ‪ ۹و ‪ ۷درصد کاربران ایرانی را به خود علاقه‌مند کرده است

0 نظر:

لینکهای دوستان