انتشار آگهی های آلوده توسط گوگل

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۸/۳۰

انتشار آگهی های آلوده توسط گوگل


كارشناسان امنیتی در خصوص انتشار گسترده ویروس های رایانه ای از طریق آگهی های اینترنتی Google هشدار می دهند.
سوء استفاده خرابكاران اینترنتی و برخی شركت های سودجو از لینك های تبلیغاتی Google، كه در وب سایت های كاملاً امن قرار داده شده، موجب انتشار وسیع كدهای مخرب و انعكاس وسیع این مسئله در رسانه های جهان گردیده است.
بنا به گزارش Panda Security و به نقل از پایگاه خبری The Register، این لینك های آلوده اغلب از طریق آگهی های شركت مشهور Double Click،‌ كه یكی از شركت های تابعه Google، محسوب می شود، در اینترنت پراكنده شده و قادرند كدهای مخرب را در رایانه های شخصی و یا شبكه های محلی فعال كنند.
با وجود تأیید این مسئله از طرف مسئولان ارشد Double Click، هنوز هیچ موضع گیری رسمی از طرف مسئولان Google گزارش نشده است. این درحالیست كه بسیاری از كاربران تنها به علت مراجعه به پایگاه های معتبری چون CNN و The Economist ، با مشكلات امنیتی مواجه شده اند.
بر اساس اعلام Panda Security، در عملكرد ویروس های منتشر شده، خطر واقعی وجود ندارد و مشكل اصلی،‌ اختلال در سرعت و روند فعالیت های سیستمی رایانه ها عنوان شده است.
تبلیغات غیر مجاز، تهدید حریم خصوصی و نیز سوء استفاده از فضای امن تبلیغاتی در سرورهای مجاز، از جمله مواردی است كه توسط این نوع خاص از بدافزارها، ‌كاربران اینترنت، شركت های ارائه دهنده خدمات وب و نیزپایگاه های اینترنتی مشهور را تهدید می كند.
منبع خبر: Mec-Security

0 نظر:

لینکهای دوستان