برای اولین بار در ایران، فراسو اقدام به فراخوان یکی از محصولات خود کرد

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۸/۲۷

برای اولین بار در ایران، فراسو اقدام به فراخوان یکی از محصولات خود کرد


برای اولین بار در ایران یک شرکت تولیدی اقدام به فراخوان یکی از محصولات فروخته شده خود به دلیل عدم تطابق مشخصات فنی نمود.

این امر که در کشورهای پیشرفته و مناطقی که حقوق مصرف کننده اهمیت بالایی دارد مسبوق به سابقه بوده و نشان از مسئولیت پذیری تولیدکنندگان است ، در کشورمان تاکنون پدیده رایجی نبوده است.

شرکت فراسو تولیدکننده قطعات رایانه در کشور و تنها برند ایرانی حاضر در بازارهای جهانی اخیرا به علت عدم تطابق مشخصات فنی یک نمونه از منبع تغذیه های عرضه شده خود در بازار ایران و چند کشور دیگر اقدام به فراخوان محصول فروخته شده و تعویض رایگان آن با مدلی دیگر از محصولات خود با مشخصات بالاتر نموده است. این در حالی است که خریداران محصول فراخوان شده عملا مشکل خاصی با عملکرد کالای فراخوان شده نداشته اند.

ترکان قائم مقام فراسو در این رابطه علت فراخوان اخیر را نگرانی شرکت از مشکلاتی که ممکن بود در آینده برای مشتریان بروز کند و حساسیت موجود برای حراست از حقوق مصرف کننده و اعتبار برند ایرانی فراسو اعلام نمود.

وی با اعلام محدودیت تعداد عرضه شده از محصول مزبور در بازار ایران، اجرای موفق این فراخوان و تعویض بخش عمده محصولات فراخوان شده در کمتر از یک هفته را یک موفقیت دراولین تجربه از این نوع در کشورمان دانست.

منبع خبر: آی تی ایران

2 نظر:

مشيانه ومشيه زاده گفت...

خوب خدا رو شكر كه وژدان بعضي ايراني ها بيداره

Arash گفت...

بله واقعا خدا رو شکر که " وجدان " بعضی از مردم بیداره :D

لینکهای دوستان