شکست گوگل از مایکروسافت در بازی "فیس بوک

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۸/۰۱

شکست گوگل از مایکروسافت در بازی "فیس بوک


منبع: WinBeta.Net
پس از هفته ها رایزنی های پنهانی و گسترش شایعات در زمینه رقابت شدید میان دو شرکت گوگل و مایکروسافت به هدف سرمایه گذاری در سایت اینترنتی Facebook، منابع خبری بسیاری از پیروزی مایکروسافت و معامله این شرکت با "فیس بوک" خبر می دهند.

منبع خبری آگاهی که از اتفاقات در حال انجام پیرامون این جریانات مطلع است، در اینباره می گوید:" مایکروسافت و "فیس بوک" به پایان معامله خیلی نزدیک هستند به هرحال جزئیات مفصل اعلام نشده است. اما شواهد حاکی است که این معامله حداقل در زمینه مالکیت مایکروسافت در سهام "فیس بوک" و تبلیغات پوشش دهنده کشور امریکا آن صورت گیرد."

گوگل و مایکروسافت پیش تر علاقهمندی خود را به فیس بوک اعلام کرده بودند. این اتفاق در حقیقت می تواند اختیارات آنلاین کمپانی مایکروسافت را بهبود بخشد در حالیکه دیگر معاملات با ارزش این شرکت مانند سرمایه گذاری در MySpace از سود پیش بینی شده برخودار نیستند.

گفتنی است که گوگل هم اکنون در برخی از برنامه های کاربردی تحت فیس بوک تبلیغات آنلاین ارائه می کند.

شایان ذکر است که در اوایل همین هفته "فیس بوک" رسما ارائه تبلیغات آنلاین را اعلام کرده بود. اخبار کاملتر پیرامون معامله "فیس بوک" متعاقبا" اعلام خواهد شد بطوریکه هنوز هیچ یک از صاحبان این سایت پر ارزش اینترنتی اظهار نظری در اینباره نکرده اند.

بروز شده: خبر رسمی- مایکروسافت به مقدار 240 میلیون دلار امریکا به قاعده مساوی در Facebook سرمایه گذاری خواهد کرد که ارزش فیس بوک را به مقدار 15 میلیارد دلار خواهد رساند. این خبر را ریاست اجرائی سهام در فیس بوک در مصاحبه ای کوتاه به سایت CNET اعلام کرد.

منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از News.com)

0 نظر:

لینکهای دوستان