دولت آمریکا مسیر اینترنت را بر روی کشورهای دشمن مسدود خواهد کرد

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۷/۲۷

دولت آمریکا مسیر اینترنت را بر روی کشورهای دشمن مسدود خواهد کرد


منبع: WinBeta.Net هرچند که تا این زمان جزئیات مربوط به طرح "جرج بوش" رئیس جمهور ایالات متحده در رابطه با ایجاد محدودیت در دسترسی به شبکه اینترنت برای کشورهایی که "دشمن" خوانده می شوند بیان نشده است اما کارشناسان پیش بینی می کنند دنیای مجازی بیش از پیش شاهد میدان مبارزه با تروریسم خواهد بود.

سخنگوی مرکز استراتژی امنیت ملی آمریکا در اوائل هفته ای که گذشت در کاخ سفید پیرامون این طرح اعلام داشت: "قطع امکان استفاده از شبکه اینترنت، سیستم های ارتباطی، رد و بدل اطلاعات، نصب سیستم های ردیابی و کنترل سیستم هایی که از منابع ما استفاده می کنند از اهداف این برنامه است."

طرح موسوم به ایجاد امنیت در زیر ساخت های اطلاعاتی اینترنت که در سال 2006 به تایید دولت امریکا رسیده بود به منظور ایجاد فضایی ایمن تر و همچنین با این پیشنهاد که برای جلوگیری از مورد حمله واقع شدن باید پیش دستی کرد و به تهدیدهای احتمالی حمله کرد، در حال اجرا می باشد.

هر آنچه که در فکر دولت مردان آمریکایی برای اجرای چنین طرحی باشد، جورج بوش اخیرآ در رابطه با اینترنت از آن به عنوان ابزاری نام برده است که در دست کشورهای دشمن است و به همین علت منابع غنی اطلاعاتی در آن آسیب پذیر می باشند.

در متن یک سند رسمی که توسط دولت آمریکا منتشر شده چنین آمده است: "اینترنت به عنوان فضایی جهت کسب تجارب تبدیل شده است، تروریست ها از این محیط مجازی برای برنامه ریزی کمپ های آموزشی خود در دنیای واقعی استفاده می کنند. به منظور ایجاد محدودیت برای این فعالیت های خرابکارانه پیامی قاطع برای آنها خواهیم داشت. هدف ما آن است که دسترسی اینترنت را بر روی دشمنان تروریست خود قطع نماییم تا نتوانند از آن برای آموزش، استخدام سرباز و برنامه ریزی برای حملات خود استفاده نمایند."
منبع: winbeta

1 نظر:

مشيانه مشيه زاده گفت...

اين نامه تا حد زيادي به تبليغات و خبرهاي ذهن پر كن شبيه!؟
همه مي دونن كه جمهوري اسلامي كلي هزينه ميكنه تا استفاده از اينترنت رو براي مردم غير ممكن كه نه، بلكه خيلي دشوار كنه. از فرستادن ارائه ي سرعت هاي كند به كاربران گرفته تا ويروس پراكني در نامه هاي كاربران تا فيلترين و كارهاي ديگه. پس آمريكا دوست جمهوري اسلامي به حساب مي ياد يا دشمن؟ اگر راست ميگن اون ها هم مثل جمهوري اسلامي چنين شبكه هايي رو فيلترين كنن؟! اينترنت پيش از اينكه يك ابزار اقتصادي يا ارتباطي يا هر چيز ديگه اي كه باشه، يك ابزار علمي به حساب مي ياد و دولت وقت هرگز نمي تونه به اون اعمال نفوذ كنه. فقط مي تونه اون هم از اين ابزار براي سركوبيه به اصطلاح دشمنان استفاده كنه
قانون آمريكا!؟

لینکهای دوستان