در سال 2012 لینوکس بر روی نسل سوم تلفن های هوشمند خواهد بود

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۶/۱۶

در سال 2012 لینوکس بر روی نسل سوم تلفن های هوشمند خواهد بودتا سال 2012، لینوکس بر روی تقریبا" 31 درصد تمامی دستگاه های هوشمند اجرا خواهد شد.
طبق پیش بینی یک مؤسسه تحقیقاتی سرعت رشد لینوکس در این وسایل از ویندوز موبایل و سیمبیان بیشتر بوده است.
براساس تحقیقات ABI Research ، تلفن های هوشمند لینوکس بیش از 75 درصد در سال رشد خواهد کرد و بر روی 331 میلیون دستگاه تا سال 2012 اجرا خواهد شد.
سیمبیان با این وضعیت ، خیلی خوشحال نخواهد شد، زیرا سیمبیان ادعا می کند که در حال حاضر 72 درصد بازار تلفن های هوشمند را انجام می دهد. ویژگیهای سیمبیان کاملا" محلی هستند، این شامل حدود 90 درصد اروپا و بخش های دیگر باقیمانده از جهان می شود، همچنین 65 درصد بازار چین و ژاپن نیز در اختیار سیمبیان است.
پیش از این، در چین و ژاپن، تلفن های هوشمند لینوکس بیش از 30 درصد بازار را در اختیار داشته اند و از سال 2004 به طور فزاینده ای رو به رشد گذاشته اند.اضافه بر این، سیستم عامل PALM ، بستر لینوکس Access را ایجاد خواهد کرد که این همچنین برنامه مهاجرت به لینوکس برای سیستم عامل های PALM محسوب می شود.
لینوکس برای رشد پشتیبانی در دستگاه های فرستنده و گیرنده تلفن های همراه اجتماع DEM که به طور برجسته شامل موتورولا می شود، مفید است.اما نوکیا، با انواع وسایل سنتی کمتر به برنامه های کاربردی پهنای باند موبایل کمک کرده است.
موتورولا، برنامه های خود جهت نصب لینوکس بر روی 60 درصد از دستگاه هایش را تا دو سال آینده اعلام کرد.در ضمن، نوکیا به زحمت به سیمبیان ملحق شده است اما لینوکس را بر روی Nokia 800 خود قرار داده است.

0 نظر:

لینکهای دوستان