بالا خره محدودیت iPhone به سیم کارتهای AT&T هک شد

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۶/۰۵

بالا خره محدودیت iPhone به سیم کارتهای AT&T هک شد


مثل اینکه یک گروه علاقه مند به iPhone و امور هک و کرک طی پروژه یی با عنوان Finding JTAG موفق شده اند iPhone را هک کنند و محدودیت استفاده از سیم کارتهای و سرویسهای AT&T را از آن حذف نمایند و این گوشی را با سیم کارت سایر ارائه دهندگان سرویسهای GSM مثل T-Mobile و غیره مورد استفاده قرار دهند.

در وبلاگ این گروه یک دستورالعمل ۱۰ مرحله ایی برای هک کردن iPhone آورده شده که بایستی توسط آن در این گوشی تغییراتی نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد کنند که البته به گفته خود تهیه کننده این دستورالعمل این شیوه ممکن است به گوشی صدمات جدی برساند و بایستی در انجام آن دقت بسیاری به خرج داد. یکی از اعضای این گروه در مصاحبه یی گفته است ما هنوز کار را تمام نکرده ایم و شاید فرصت تمام کردنش را هم پیدا نکنیم ولی اگر کسی می خواهد هک کردن iPhone را توسعه دهد مرحله بعدی این است که راهی پیدا کنند تا تنها از طریق نرم افزاری بشود محدودیت سرویس AT&T را حذف کرد.

پیش از این AT&T در مجله ی معتبر PC Magazine اعلام کرده بود هر کسی که iPhone را آنلاک یا هک کند بر اساس قوانین FCC توسط این کمپانی مورد پیگرد قرار میگیرد. البته در حال حاضر اپل قصد دارد iPhone را تا مدتی دیگر به اروپا عرضه کند و احتمالش کم نیست تا ضعفهای که تا کنون سبب هک شدن iPhone شده است را پیش از عرضه به اروپا برطرف نماید.


به هر حال گروهی که iPhone را آنلاک کرده اند تصویری در وبلاگشان قرار داده اند از قوطی های نوشیدنی های هایپری که در طول مدت تابستان و طی پروژه هک کردن iPhone مصرف کرده اند و گفته اند هک کردن iPhone دقیقا به همین مقدار انرژی احتیاج دارد :-).

در همین زمینه: کسانی که iPhone را هک کردند

0 نظر:

لینکهای دوستان