نخستین مادربرد ASUS که به صورت پیش فرض دارای رم های DDR 3 است

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۴/۱۸

نخستین مادربرد ASUS که به صورت پیش فرض دارای رم های DDR 3 است


منبع: WinBeta.Net با توجه به آنکه در حال حاضر امکان دسترسی به ماژول های رم DDR 3 بصورت گسترده در بازار وجود ندارد، کمپانی ASUS (از جمله بزرگترین تولید کنندگان مادربرد دنیا) تصمیم گرفته است در نسل جدید مادربردهای خود بصورت پیش فرض 2 گیگابایت حافظه DDR 3 قرار دهد که بصورت پیشرفته ای نیز خنک سازی می شوند. تا این زمان کمپانی ASUS قیمتی برای این مادربرد ابتکاری خود اعلام نکرده است.

مادربرد P5K3 Premium/WiFi-AP ساخت کمپانی ASUS مجهز به دو ماژول یک گیگابایتی حافظه DDR 3 مدل (PC3-10666 (1333MHz می باشد که توسط یک صفحه محافظ گرمایی بسیار پیشرفته مراقبت می شوند. کمپانی ASUS تضمین کرده است که با وجود آنکه رم های DDR 3 به صورت استاندارد با سرعت 1066 مگاهرتز کار می کنند، رم های بکار رفته در این مادربرد توانایی افزایش سرعت (overclock) تا سرعت 1500 مگاهرتز را خواهند داشت.

کمپانی ASUS پیرامون شرکت سازنده این رم ها، مقدار latency و یا ولتاژ آنها مطلبی را عنوان نداشته است.

مادربرد مذکور بر اساس چیپست P35 اینتل ساخته شده است و قابلیت پشتیبانی محدوده گسترده ای از پردازنده های LGA775 کنونی و پردازنده های با باس 1333 مگاهرتز که در آینده ساخته خواهند شد را نیز دارا می باشد.

مادربرد P5K3 Premium/WiFi-AP از فناوری ATI CrossFire پشتیبانی به عمل می آورد و در آن از تکنیکهای پیشرفته ای استفاده شده است تا علاقه مندان بازی های رایانه ای بتواند تا حد امکان آنرا Overclock نمایند. این مادربرد دارای یک سیستم شبکه درونی است که می تواند در حالت یک Access Point و یا Wireless عمل نماید.

0 نظر:

لینکهای دوستان