گوگل: متخصصان ایرانی گوگل را رهبری می کنند

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۳/۱۷

گوگل: متخصصان ایرانی گوگل را رهبری می کنند


برتری علم و دانش ایرانیان از دیر باز تا کنون زبانزد جهانیان بوده است و هر روز شاهد اخبار گوگل: متخصصان ایرانی گوگل را رهبری می کننددستاوردهای متخصصین ایرانی در حوزه های مختلف علمی میباشیم. امروز گوگل در آخرین پست وبلاگ خود بطور واضح اعلام میکند که رشد تجاری و توسعه عملیاتی آن بدون رهبری متخصصان ایرانی نا ممکن بوده است.
Pablo Chavez در مطلبی که پیرامون سیاست های ایالات متحده امریکا در مورد مهاجران نوشته است از نقش والای کارمندان مهاجر گوگل یاد میکند که رهبری بخش های اصلی از جمله: داد و ستدها، بازاریابی جهانی، توسعه جهانی تجارت و عملیات سازماندهی داده ها را در دست گرفته است. وی در ادامه مینویسد که عمده این متخصصان از کشورهایی همچون ایران، کانادا و سوئیس میباشند.
Laszlo Bock مدیر عملیات انسانی گوگل، امروز در کنگره گوگل اظهار کرد که بخش ویژه ای از دستاوردهای گوگل و صنعت رایانه امریکا بواسطه حضور مهاجرهای وارد شده به امریکا بوده است و درخواست افزایش محدودیت روادید کار برای متقاضیان کسب شغل در امریکا کرده است. وی در سخنرانی خود به وابستگی رشد صنعت کامپیوتر به کارمندان ایرانی شاغل در امریکا اشاره کرد.
وی در ادامه سخنرانی خود میگوید:" من نیز اهل رومانی می باشم بنابراین یک مهاجر در امریکا هستم بطوریکه در سن 6 سالگی به همراه مادرم به اینجا آمدیم. ابتدا باید بگویم که پیشرفت گوگل بطور مطلق وابسته به کارمندان مهاجر آن بوده است."
Laszlo در سخنرانی تقریبا طولانی اما جالب خود به سه موضوع عمده در رابطه با استخدام کارمندان مهاجر در امریکا اشاره کرد که در نهایت از کنگره امریکا در خواست کرد تعداد ویزاهای H-1B را افزایش دهد تا گوگل و صنعت رایانه امریکا بتواند متخصصین بیشتری را در اختیار بگیرد.

منبع:
WINBETA

0 نظر:

لینکهای دوستان