مردی که گفته می شود بزرگترین ارسال کننده هرزنامه در دنیا است دستگیر شد

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۳/۱۴

مردی که گفته می شود بزرگترین ارسال کننده هرزنامه در دنیا است دستگیر شد


واخر هفته ی گذشته جوان 27 ساله ای که از او به عنوان بزرگترین ارسال کننده هرزنامه در دنیا نام برده می شود دستگیر شد. مقامات پلیس بین الملل می گویند اهمیت و ابعاد بازداشت این فرد به گونه ای است که کاربران سراسر اینترنت متوجه خواهند شد که هرزنامه های ارسالی برای آنها کاهش یافته است.


"Robert Alan Soloway" متهم است که با ایجاد شبکه ای از کامپیوترهای مسخ شده (موسوم به Zombie) میلیون ها میلیون ایمیل تبلیغاتی (Spam) ارسال کرده است.


مهندس "کرانتون" از کمپانی مایکروسافت می گوید: "او یکی از 10 ارسال کننده بزرگ هرزنامه در دنیا است." همچنین یک وکیل حقوقی که پیش از این به عنوان مدیر ارشد کمپانی "اینترنت و امنیت نرم افزاری" مشغول به کار بوده است در اینباره می گوید: "او یک مشکل بزرگ برای مشترکان ما بود. این یک خبر بسیار خوب است."


دادگاه بین المللی هفته ی گذشته "Soloway" را به دلیل ارتکاب 35 مورد جرم محکوم شناخت که از جمله ی آنها می توان به مواردی همچون ارسال ایمیل های جعلی، ارسال هرزنامه های تبلیغاتی، فریب کاربران به قصد کسب درآمد، سرقت اطلاعات شخصی و پول شویی اشاره کرد.


در کشور ما نیز مدتها است که سایتهای ارسال کننده هرزنامه که بعضآ نام خود را Email Marketing نامیده اند از خلاء قانونی موجود استفاده کرده و بدون هرگونه محدودیتی روزانه به ارسال هزاران هرزنامه اقدام می کنند.


یک جستجوی ساده برای عبارت " ارسال تبلیغ ایمیل " در گوگل، یک لیست 500 هزار تایی از سایت های ایرانی مرتبط با این موضوع را به نمایش می گذارد. از جمله معروفترین این سایت ها می توان به aryatabligh.com، tabliq.com، و parsads.com اشاره کرد که تنها با دریافت مبلغ 30.000 تومان حاضر به ارسال هرزنامه برای بیش از 700 هزار نفر در شهر تهران می باشند!


خلاء قانونی، مشخص نبودن مرجعی برای شکایت از این سایت ها و مراجعه برخی تولید کنندگان برای معرفی محصولاتشان توسط این روش که مدتها است منسوخ شده را می توان از مهمترین دلایل رو به افزایش سایت های ارسال کننده هرزنامه در ایران دانست.

0 نظر:

لینکهای دوستان