روش مخفي سازي پوشه hidden files and folders در پنجره ي folder option

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۲/۱۴

روش مخفي سازي پوشه hidden files and folders در پنجره ي folder option


ابتدا گزينه Run در منوي Start را انتخاب مي كنيم . عبارت regedit را نوشته وكليد اينتر را بزنيد.
پنجره رجيستري باز مي شود آدرس زير را دنبال كنيد
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

Explorer\Advanced\Folder\Hidden
كليد Type را انتخاب كرده عبارت group را پاك كنيد سپس از پنجره رجيستري خارج شويد. بهتر است بعد از خروج ار رجيستري سيستم خود را log off نماييد.

حال شما سري به پنجره ي view درپنجره ي folder option بزنيد مشاهده خواهيد كرد كه پوشه hidden files and foldersحذف شده است .

براي اضافه كردن منوي حذف شده و برگرداندن سيستم به حالت قبلي كافي است به مسير ذكر شده در بالا رفته وكليد Type را انتخاب كنيد.سپس عبارت group را زير value data تايپ كنيد بعد از انجام اين مراحل از قسمت رجيستري خارج شده سيستم خود را log off نماييد. سيستم به حالت اوليه خود باز خواهد گشت.
نكته :

1. در پنجره رجيستري كليدي به نام undo وجود ندارد وهر تغييري در سيستم اعمال ميشود پس در مقدار دهي دقت كنيد يا از رجيستري خود يك پشتيبان تهيه كنيد
2. بعد از كار در پنجره رجيستري سعي كنيد تمام آدرس ها را ببنديد تا اگر كاربري وارد پنجرهي رجيستري شد متوجه كار شما نشود
همچنين شما مي تونين بجاي انجام مراحل فوق برنامه اي رو كه من نوشتم رو دانلود كنيد و تنها با اجراي اين برنامه كه كمتر از 2 كيلو بايت حجم داره اين كارو انجام بدين. بعد از دانلود فايل فشرده و باز كردن محتويات اون 2 فايل با نام هاي Show و Hidden مشاهده خواهيد كرد.

با اجراي هر كدام از اين فايل ها مي توانيد به جای اجرای مراحل بالا به صورت دستی ، همین کار را در کمتر از یک ثانیه انجام دهید
لينك دانلود

منبع : شهوار

0 نظر:

لینکهای دوستان