موتورولا امتياز اختراع تلفن ‌همراه با انرژی خورشيدی را كسب كرد

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۶/۰۳/۰۲

موتورولا امتياز اختراع تلفن ‌همراه با انرژی خورشيدی را كسب كرد


شركت موتورولا اعلام كرد كه به اين شركت حق انحصاری و امتياز فناوری اعطا شده است كه گفته می‌شود امكان شارژ موتورولا امتياز اختراع تلفن ‌همراه با انرژی خورشيدی را كسب كردشدن باتری گوشی‌های تلفن همراه از طريق پيل‌های خورشيدی جاسازی شده در صفحه كريستال مايع را به وجود می‌آورد.
با وجود اينكه اين ايده و تصور جديدی نيست اما موتورولا مدعی است كه امتياز اين شركت مشكل به دست آوردن نور كافی پيل‌های خورشيدی برای شارژ مجدد باتری را حل می‌كند.
اگر موتورولا در ارائه اين محصول به بازار موفق شود، اين شركت به صورت موثر نياز به شارژ مجدد باتری تلفن همراه را از طريق يك مبدل جداگانه و مستقل كه به يك اتصال الكترونيكی متصل می‌شود را رفع خواهد كرد و تلفن هميشه در حالت شارژ قرار خواهد داشت.
موتورولا معتقد است كه می‌تواند 75 درصد و يا بيشتر از نور وارد شده از طريق LCD به پيل خورشيدی را با استفاده از گونه‌های متفاوت كريستال مايع دريافت كند. موتورولا در مورد دريافت اين امتياز عنوان كرد: اگرچه اين امتياز پيش از اين نيز داده شده بود اما اختراع موتورولا يك راه حل مورد قبول تجاری‌تر محسوب می‌شود.
فناوری‌های صفحه نمايش كريستال مايع از نظر هزينه نسبتا مفيدتر هستند و می‌توانند با موفقيت برای فراهم كردن يك صفحه نمايش قابل قبول و همين طور فراهم كردن يك سطح قابل قبول از نور برای جمع شدن در يك پيل خورشيدی مورد استفاده قرار گيرند. پيل‌های خورشيدی امروزه معمولا برای نيرو بخشيدن به ابزارهای الكترونيكی با نيروی پائين، مانند ماشين حساب استفاده می‌شوند.

FAVANEWS

0 نظر:

لینکهای دوستان