بلاگر جدید رسما وارد شد

مجموعه مقالات و مطالب مرتبط با بلاگر و وبلاگ نویسی و دنیای فناوری اطلاعات

دیدن مطالب وبلاگ

۱۳۸۵/۰۹/۲۹

بلاگر جدید رسما وارد شد


همونطور که می دونید چند وقتی هست که بلاگر در حال کار کردن روی نسخه جدیدش هست که با نام بلاگر بتا شناخته می شد . امروز اسم بتا از روی بلاگر برداشته شد و به بلاگر جدید تغییر نام داد . اما تغییرات جدید بلاگر بصورت زیر هست :

- صفحات دینامیک

بلاگر قدیمی صفحاتش بصورت استاتیک بود . با دینامیک کردن صفحات ( مشابه وردپرس ) بلاگر به مزیت هایی چون سریعتر لود شدن صفحات و از بین رفتن اون پابلیشش بود که واقعا اذیت می کرد .

- وبلاگ شخصی و کنترل دست یابی ها

شما در سیستم جدید بلاگر قادر هستید یه وبلاگ کاملا شخصی ایجاد کنید و فقط به تعداد محدودی اجازه دیدن بدید . کافیه با دادن آدرس ایمیل کسانی که می خواهند وبلاگ شما رو ببینند این امکان رو بهشون بدید .
- موضوع بندی مطالب

یکی از قابلیت هایی که بلاگر نداشت و واقعا نیاز خیلی زیادی هم بهش بود قابلیت دسته بندی موضوعات بود . در این سیستم این قابلیت با عنوان Labels شناخته می شه . شما می تونید به تعداد نامحدود برای هر مطلب خود چندیدن موضوع انتخاب کنید .

- قالب خود را تغییر دهید

یکی از مشکلات کاربران قالبشون هست . معمولا بسیاری از وبلاگ نویسان با زبان هایی مثل CSS و HTML آشنایی ندارند و برای تغییر هر چند جزیی در وبلاگشون مشکل جدی دارند . بلاگر با سیستم جدیدیش این مشکل رو تا حدودی حل کرده . شما براحتی می تونید رنگ لینک ها ، نوشته ها ، تیتر ها و ... رو انتخاب کنید و ستون بلاگر رو نیز با کشیدن و انداختن تغییر بدید ( ویجت در وردپرس ) .

- فید های بسیار بیشتر

بلاگر جدید آدرس های فید بسیاری می ده . مثلا آدرس فید ( RSS ) مطالب ، کامنت ها ، دسته بندی ها . شما می تونید لیستی از این آدرس ها رو در اینجا ببینید . قابل توجه سرویس دهندگان وبلاگ فارسی از جمله پرشین بلاگ .

- داشبورد

محیط مدیریت بلاگر بسیار بهتر ، تمیز تر و راحت تر از قبل شده بطوری که کاربران احساس راحتی بیشتری کنه .
- وارد شدن جیمیل

شما می تونید از اکانت جیمیلتون برای ورود به بلاگر استفاده کنید .

- آرشیو بهتر

در این نسخه آرشیو بلاگر در ستون اون خیلی بهتر و راحتتر شده . برای مثال با کلیک روی سال 2006 ماه های سال 2006 ظاهر می شه .

- پیکاسا هم می آید

ظاهراا در نسخه جدید بلاگر از پیکاسا وب برای آپلود تصاویر استفاده شده .

اما این نسخه یه مشکل بسیار بزرگ برای کاربران ایرانی دارد و اونم چیزی نیست جز قالب وبلاگ . سیستم قالب بلاگر به کلی عوض شده و شخصا تا حالا قالب خوبی رو که در اختیار کاربران قرار داده شده باشه رو ندیدم .
یه چیزی که در بلاگر خیلی احساس می شد و در نسخه جدید هم خبری از اون نیست قابلیت ادامه مطلب هست .
اما بلاگر جدید یه زنگ هشدار برای سرویس دهنده های فارسی هست . چون دیگه نمی تونن بگن ما از نظر امکانات با بلاگر قابل مقایسه نیستیم .

0 نظر:

لینکهای دوستان